}

Pn – Pt 7:15 – 17:00

Przedszkole Anglojęzyczne

First Step to niepowtarzalna ze względu na klimat, atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego wychowanka placówka.

Naszym głównym celem jest Dziecko, jego szczęście. Dokładamy wszelkich starań, aby Dzieci przebywając w naszym przedszkolu czuły się szczęśliwe, spełnione, by wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji, gdzie będą mogły rozwijać całą paletę naturalnych talentów.

Każdą grupą opiekuje się dwóch nauczycieli: nauczyciel polskojęzyczny, będący jednocześnie wychowawcą danej grupy, odpowiedzialnym za realizację programu dydaktycznego, oraz nauczyciel angielskojęzyczny. Dzieci mają całodzienny kontakt z językiem angielskim, przyswajając go w codziennych sytuacjach. Gry, zabawy oraz codzienne zajęcia w języku angielskim w naturalny sposób wspomagają proces nauki drugiego języka.

W naszym przedszkolu zależy nam na tym, aby Państwa pociecha nie tylko rozwijała swój mózg, ale potrafiła radzić sobie ze stresem, zdobywała przyjaciół, posiadała zestaw niezbędnych kompetencji życiowych. Staramy się, aby w przedszkolu było miejsce na równowagę w zaspokajaniu indywidualnych potrzeb Dziecka przy jednoczesnym życiu z innymi, dlatego jednym z naszych głównych celów jest nauczenie Dzieci jak być częścią grupy nie tracąc przy tym swojej wyjątkowości.

Nasi nauczyciele:

Karolina Kopytyńska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Dominika Jaskólska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Patrycja Myrda

Nauczyciel języka angielskiego

W naszej placówce jest czas na dobrze zorganizowane zajęcia, jak i na swobodną zabawę – w czasie której dzieci bawią się jak im się podoba i tak długo jak chcą (czas po podwieczorku). Przywiązujemy także dużą wagę do swobodnego wyrażania siebie poprzez różne formy aktywności. Mózg dziecka rośnie, kiedy ma możliwość spontanicznego tworzenia, gdy zajmuje się sztuką. Taniec, śpiew, malowanie tworzenie zabaw oraz wymyślanie niestandardowych rozwiązań to naturalny język dziecka. I my ten język doskonale rozumiemy. Dodatkowo organizujemy tak otoczenie, by zapewniało mu odpowiednią stymulację.

W ramach czesnego zapewniamy :

  • Codzienną pracę dydaktyczną w oparciu o podstawę programową MEN.
  • Naukę języka angielskiego poprzez zabawy, piosenki, wyliczanki, gry. Ponadto Dzieci nabywają w płynny sposób kompetencji językowych w codziennej komunikacji z nauczycielem angielskojęzycznym.
  • Zajęcia z rytmiki, które kształtują słuch muzyczny, poczucie rytmu oraz  uwrażliwiają na piękno muzyki.
  • Zajęcia taneczne, które kształtują koordynację ruchową, prawidłową postawę ciała i taneczny powab.
  • Zajęcia logopedyczne, które usprawniają aparat artykulacyjny i wspomagają prawidłowy rozwój mowy.
  • Zajęcia kulinarne „Mały smakosz”, które pozwalają na eksplorowanie nowych smaków, kształtują prawidłowe nawyki żywieniowe oraz sprawiają wielką uciechę.
  • Codzienne zajęcia, swobodną zabawę na powietrzu. Niezależnie od pogody codziennie organizowane są spacery, zabawy na placu zabaw, ogródku, pobliskim boisku. Ich czas trwania oraz rodzaj są dostosowane do warunków atmosferycznych oraz samopoczucia dzieci.
  • Zajęcia plastyczne, które rozwijają sprawność manualną, dają możliwość swobodnego wyrażenia siebie, rozwijają wyobraźnię, kreatywność.
  • Zabawy sensoryczne, które zachęcają dzieci do dotykania, wąchania, słuchania, poznawania otaczającej rzeczywistości. Są to zabawy z różnymi materiałami i konsystencjami: ryż, groch, fasola, woda, mąka, piasek, kasztany, przyprawy itp.
  • Zabawy badawcze – „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” (Konfucjusz, chiński filozof). Zabawy te rozbudzają ciekawość, rozwijają koncentrację uwagi, prowokują do wyciągania wniosków oraz określenia przyczyn i skutków.

Przede wszystkim dokładamy wszelkich starań by małe dzieci czuły się komfortowo w nowym miejscu i sytuacji,  potem przyjdzie kolej na naukę za pomocą zabawy.

Lekcje języka angielskiego odbywają się u nas w trakcie codziennych zajęć, począwszy od piosenki powitalnej aż do momentu rozejścia się dzieci do domów. Mała grupa przedszkolna ułatwia naukę, a zawsze pomocne i uśmiechnięte ciocie, w atmosferze zabawy będą uczyły Państwa pociechy posługiwania się językiem, który niedługo przestanie być nazywany „obcym”.

Do First Step zapraszamy również dzieci mówiące tylko po angielsku, bądź takie, których jedynym wspólnym językiem z nauczycielem będzie właśnie język angielski. Przy wspólnych zajęciach, podczas  zabawy realizujemy podstawę programową, wplatając tam także język angielski.